اهداف

اهداف ما

اصلی ترین سرمایه هر خانواده فرزندان آن خانواده اند و مسئولیت اصلی خانواده ها تربیت مناسب فرزندان است.هیچ مسئولیتی سنگین تر از این نیست که پدر و مادری ما را در امر پرورش و آموزش فرزند خود شریک بداند.

آموزش عبادت است. ما اعتقاد داریم آموزشی یک صنعت نیز و معلمی شغل نیست. آموزش هنر است و معلمان هنرمندان این عرصه اند. آنچه در این مسیر به آن پایبندیم: 

آموزش نیازمند ارتباط دو طرفه است.تعداد دانش آموزان زیاد در یک مدرسه و یک کلاس باعث عدم ایجاد تعادل بین دانش آموز و معلم خواهد شد.زمان مشاور پایه باید زمان کافی برای ارتباط مستمر با دانش آموزان را داشته باشد.ظرفیت استاندارد 500 نفری در مجتمع،به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که ارتباط مستمر بین دانش آموزان،دبیران و مسئولین آموزشی به بهترین شکل ممکن برقرار گردد.

ملاک دبَیرستان در گزینش دانش آموزان استعداد ، انگیزه و خانواده است. لذا هیچ دانش آموزم به دلایل مالی از حضور در دبیرستان محروم نخواهد شد.

اگر پدر مادری ما را در امر تربیت فرزند خود صحیح می کند ، بداند که از نظر ما معدل و رتبه و دانشگاه مهمند، اما اولویت اول نیست. سلامت تربیتی فرزندان مان مهمترین اولویت ما می باشد. پرورش جوانانی سالم ، با انگیزه و بینش صحیح خطوط اصلی طرحی هستند که نتایج علمی به این طرح رنگ می دهند.

هیچ فعالیت غیر آموزشی در مجتمع برای دانش آموزان اجباری نیست.اما رعایت اصول اخلاقی و اعتقادی و اجتماعی را شاکله رفتاری خود می دانیم و بستر مناسب برای شکل‌گیری رفتاری و اعتقادی دانش آموزان را ایجاد می کنیم.

تعامل بین اولیا و مدرسه را نردبان رشد دانش آموزان می‌دانیم و از نظرات اولیا استقبال می کنیم،اما انتظار داریم اولیا در کار آموزش به ما اعتماد کرده و همراه ما باشند.

معلمی شغل من نیست و برای کمک در کنار شماییم. این مجتمع هیچگاه بنایی بر کار اقتصادی و سودآوری نداشته و نخواهد داشت. لذا شهریه دبیرستان با توجه به هزینه های دبیرستان و باو تایید نمایندگان اولیا تعیین می گردد. با وجود تعداد محدود دانش آموزان و نیز کیفیت کار آموزشی و پرورشی ، مفتخریم که شهریه دبیرستان تاکنون بسیار کمتر از مدارس همتراز دیگر تعیین گردیده و امیدواریم با همکاری اولیا در این مسیر بمانیم.

دانش آموزان در سن نوجوانی به دنبال الگو هستند و این الگو گیری بیشتر از دبیران و محیط مدرسه شکل می گیرد.بر این باوریم که جدای از توان علمی و اجرایی دبیران و کادر مجتمع ،رفتار ، گفتار و منش آنها بسیار مهم است و می تواند در شکل گیری شخصیت دانش آموز و رشد فضایل اخلاقی بسیار موثر باشد از این رو تمامی کادر و دبیران دبیرستان بر اساس موارد فوق انتخاب می گردند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://em-sch.ir/?p=3900