همگام با ورزش همراه با آموزش

دانش‌آموزان در سنین پائین از آمادگی بسیار بالایی برای فراگیری و اجرای حرکات ورزشی برخوردار هستند و طبق گفتهٔ متخصصین، آموزش تمام رشته‌های ورزشی در سنین پائین بسیار مطلوب‌تر و اثرگذار‌تر از دیگر رده‌های سنی است. از آنجایی که بیشترین اوقات نوجوانان در داخل مدارس می‌گذرد، این ضرورت پیش می‌آید که به موضوع ورزش در سطح مدارس به شکل ویژه و تخصصی توجه و پرداخته شود. این امر در نگاه کلان سیاستگذاران مجتمع انرژی ثبت همیشه مد نظر بوده و هست. درحال حاضر نگاه تخصصی به موضوع ورزش دانش‌آموزان در داخل مدارس مجتمع موجب شده است که برای هر پایهٔ تحصیلی رشتهٔ خاصی تعریف و به مرحلهٔ اجراء درآید تا دانش‌آموزان بتوانند برحسب علاقه و استعداد خود، به ورزش پرداخته و دیگر زنگ ورزش را به عنوان زنگ تفریح سپری نکنند و ساعت درسیشان بیهوده و بی‌حاصل نگذرد. دانش‌آموزان می‌توانند حتی در سال‌های بعد از تحصیل نیز از تجربیات و فعالیت‌های ورزشی خود استفاده کرده و به این صورت به سلامت خود رسیدگی بکنند. 
فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی ميز، شطرنج، بدمینتون، طناب‌زنی، عناوین رشته‌هایی است که در مدارس تخصصی ورزشی آموزش داده می‌شود. 
مدیریت مجتمع انرژی مثبت امیدوار است که در آینده‌ای نه چندان دور شاهد شکوفایی هر چه بیشتر فرزندانمان در زمینه‌های مختلف ورزشی باشد تا بتوانیم نمایان‌تر از گذشته نام ایران را در قله‌های پیروزی ببینیم. 

پزشکان و کار‌شناسان همواره بر اهمیت ورزش و نقش مؤثر آن در سلامت روح و جسم افراد تأکید می‌کنند و بر ضرورت توجه به آن از دوران کودکی اصرار می‌ورزند، متأسفانه این موضوع در مدارس کشور به طور بایسته و شایسته مورد توجه قرار نمی‌گیرد. این در حالی است که اخبار موجود حاکی از آن است که درصد زیادی از دانش‌آموزان به ویژه در دورهٔ ابتدایی به مشکلات فیزیکی متعددی از جمله چاقی، اضافه وزن و ستون فقرات مبتلا هستند. 
گذشته از این بازی، تفریح و ورزش یکی از باید‌های زندگی کودکان و نوجوانان است که در شادابی، افزایش اعتماد به نفس و تقویت روحیهٔ آنان بسیار اثرگذار است و چشم‌پوشی از این موضوع و نداشتن برنامه و طرحی مدوّن و هدفدار برای آن بسیار تأسف برانگیز است. 
ورزش در‌حیاط مدرسه پیامد‌های ناگواری دارد. بهار همیشه نمی‌ماند. پائیز و زمستان هم می‌آید و به دنبالش سرما و بیماری‌های گوناگون. در برف و باران که ورزش در حیاط تعطیل است، علاوه بر آن هم بچه‌ها بر اثر دویدن‌های زیاد عرق می‌کنند و با وزش باد سرد سرما می‌خورند و یا سینه پهلو می‌کنند و دست‌کم یک‌هفته از درس و زندگی عقب می‌مانند. 
در همین راستا مجتمع انرژی مثبت با ساخت وساز‌های فراوان در امر تأمین فضای ورزشی مناسب نشان داده که پرورش کودک را در همهٔ ابعاد دنبال می‌کند. این موضوع آن قدر اهمیت دارد که گاهی پیشرفته‌ترین امکانات ورزشی شهر را با صرف هزینه‌های قابل توجهی در طول هفته برای دانش‌آموزان خود اختیار کرده و در کنار تأمین امکانات، تیمی حرفه‌ای شامل مجرب‌ترین کادر آموزشی را در سطح کشور مسئول رسیدگی به امر ورزش دانش‌آموزان خود نموده است. از این روی در طول سال توسط گروه فرهنگي ورزشي مجتمع، مسابقات ورزشی با شکوهی با مشارکت تمامی واحد‌های مجتمع در بهترین امکانات شهر تهران برگزار می‌کند که این مسابقات در قالب مسابقات ویژهٔ دهه فجر برگزار می‌شود.

رسالت دبیرستان تنها رشد فکری دانش آموزان نیست. رشد حرکتی و کسب مهارت و استعدادیابی در رشته های ورزشی نیز از اهداف دبیرستان می باشد.
به توجه به اهمیت بحث ورزش و تربیت برنی در سنین نوجوانی، ساعات تربیت بدنی دبیرستان در سالن ورزشی سرپوشیده برگزار می گردد. تربیت بدنی در مجتمع آموزشی انرژی مثبت به ورزش های مادر اختصاص داشته که به دو بخش آموزش تئوری و عملی تقسیم می گردد.
برگزاری مسابقات درون مدرسه ای و شرکت فعال در مسابقات منطقه ای و استانی و نیز استعدادیابی و هدایت آن ها در مسیر رشد در برنامه های دپارتمان ورزش دیده می شود.

ورزش برای رشد کارکردهای مغزی و بهبود عملکرد دانش آموز بسیار مهم است.